Tunezyjskie szydełka

Odkryj magię tunezyjskiego szydełka z naszą ofertą tunezyjskich haczyków szydełkowych. Haczyki te, zaprojektowane specjalnie do tunezyjskich technik szydełkowych, różnią się znacznie od zwykłych szydełek.

Haczyki te, zwane również haczykami afgańskimi, są bardziej wydłużone i gładkie od trzonka przez rękojeść bez podpórek na kciuki.

Zobacz wszystkie nasze zwykłe szydełka tutaj

Jakie marki oferujemy?

Mamy pojedyncze, podwójne i wymienne zestawy tunezyjskich szydełek od Knitpro i Clover .

Copyright LindeHobby

0 opinii
15,60 zł
20,79 zł
Oszczędzasz: 5,19 zł
0 opinii
Cena od
29,34 zł
39,11 zł
Oszczędzasz: 9,77 zł
0 opinii
0 opinii
269,84 zł
359,78 zł
Oszczędzasz: 89,94 zł
0 opinii
0 opinii
0 opinii
0 opinii
0 opinii

Co to jest szydełko tunezyjskie?

Szydełkowanie tunezyjskie to specjalna technika, która na pierwszy rzut oka wygląda jak robienie na drutach, ale w rzeczywistości działa jak szydełkowanie i dlatego jest tak ekscytująca. Dzięki temu uzyskasz to, co najlepsze z obu stylów. Wymaga tylko jednego szydełka, ale wszystkie oczka pozostają na szydełku, zupełnie jak na drutach. Ta technika tworzy ścisły ścieg z naturalnie wykończoną krawędzią, nadając mu czysty, gładki wygląd.

Czym różni się od zwykłego szydełka?

Chociaż szydełkowanie tunezyjskie jest zasadniczo stylem szydełkowania, istnieje kilka różnic, które odróżniają te dwa style. Szydełkowanie tunezyjskie zazwyczaj wykorzystuje szydełko o długości od 11 do 14 cali, w porównaniu do tradycyjnego szydełka o długości 6 cali. Szydełkowanie tunezyjskie jest również znacznie gęstsze i mniej rozciągliwe niż tradycyjne szydełkowanie.

Afgańskie szydełka mogą być również wyposażone w stoper na jednym końcu, aby utrzymać pętlę na szydełku i zapobiec jej upadkowi podczas sesji szydełkowania.

Do czego to służy?

Dzięki tej technice uzyskuje się grube, trwałe tkaniny, które są szczególnie idealne na koce afgańskie i zimne, a także wytrzymałe artykuły, takie jak ściereczki do naczyń i myjki, których będziesz używać na co dzień.