DROPS Cotton Merino

Skład: 50% wełna, 50% bawełna

Grupa włóczek : B (20 - 22 oczka) / 8 warstw / DK / czesankowa

Waga/długość: 50 g = ok. 110 m

Zalecany rozmiar igły: 4 mm

Napięcie przerabiania: 10 x 10 cm = 21 o. x 28 rzędów

Pielęgnacja: Prać w pralce w delikatnym cyklu 40°C / Nie używać płynu do płukania tkanin / Suszyć na płasko

16,49 zł
Availability:
  • Buy 5 and more for 16,00 zł for each
  • Buy 10 and more for 15,50 zł for each
  • Buy 20 and more for 14,99 zł for each

DROPS Cotton Merino

Włóczka superwash na wszystkie pory roku!

DROPS Cotton Merino to połączenie wyjątkowo cienkiej wełny merynosowej i długich włókien bawełny. Zdecydowaliśmy się nie gręplować wełny merino i bawełny razem, co lepiej podkreśla właściwości każdego z włókien, a jednocześnie pozwala uzyskać żywsze kolory i faktury. Podobnie jak we wszystkich naszych przędzach z merynosów, wełna z merynosów pochodzi od zwierząt żyjących na wolnym wybiegu w Ameryce Południowej.

Wykonany z wielu cienkich splecionych ze sobą splotów, które nadają przędzy krągłości i elastyczność, szczególnie nadaje się do kabli, struktur i wzorów mchu. Ta specjalna konstrukcja sprawia, że bardzo ważne jest, aby właściwie obchodzić się z odzieżą: upewnij się, że robisz na drutach z odpowiednim naprężeniem i raczej używasz ciasnego naprężenia niż luźnego. Nie pierz ubrania zbyt ciepło, nigdy nie pozwól mu przemoknąć i pozwól ubraniu wyschnąć na płasko.

Bardzo przyjemna w pracy włóczka DROPS Cotton Merino zapewnia wygodne ubrania z wyraźnymi i regularnymi ściegami. Wełna jest poddana obróbce superwash i jest bardzo delikatna dla skóry, dzięki czemu nadaje się na odzież niemowlęcą i dziecięcą.

Wyprodukowany w Unii Europejskiej

Ta przędza posiada certyfikat Oeko-Tex® (numer certyfikatu 25.3.0016), Standard 100, klasa I. Oznacza to, że została przebadana i uznana za całkowicie wolną od szkodliwych chemikaliów i jest bezpieczna dla ludzi. Klasa I to najwyższy poziom, co oznacza, że włóczka nadaje się na artykuły dla niemowląt (w wieku 0-3 lata).

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię

Dodaj opinię: